Interjú: Miss Középiskola 2017 királynöje Zechmeister Dominika Anasztázia

Miss középiskola 2017 királynője Zechmeister Dominika Anasztázia

Mit érdemes tudni rólad?

Zechmeister Dominika Anasztázia vagyok, 18 éves, a budapesti Madách Imre Gimnázium utolsó éves tanulója. Rendszeresen sportolok, kiskorom óta úszom és 6 évet szinkronúsztam. Azóta többféle mozgásformában is kipróbáltam magam. Fogékony vagyok a művészetekre, szabadidőmben verseket írok. Az idegen nyelvek szerelmese is vagyok, angolul, spanyolul és latinul tanulok. Nagyon fontos számomra a családom, mert rengeteget kaptam tőlük és mindenben támogatnak.

Miért indultál a Miss Középiskola szépségversenyen?

A barátnőim bíztattak a versenyzésre. Gondoltam, ha kipróbálom magam, azzal nem veszíthetek.

Rivalizálás mennyire kézzel fogható a lányok között? Milyen tapasztalataid vannak?

Tapasztalataim alapján a lányok nehezebben fogadják el mind társaikat, mind önmagukat a fiúkkal szemben. Ez a külsőségekben mutatkozik meg leginkább.

Szerencsére ez a verseny szöges ellentéte volt annak, amire számítottam. A lányok rendkívül barátságosak és kedvesek voltak egymáshoz: a színfalak mögött egymást sminkeltük és öltöztettük.

Milyen érzés volt, amikor kimondták a neved, Miss Középiskola Szépségverseny I. helyezettje lettél?

Mivel ez az első versenyem, nem számítottam a koronára. Amikor kimondták a nevem, és felkerült a fejemre a korona, még nem tudatosult bennem a győzelem. Nagyon jól esett, hogy én nyertem el a Közönségdíjat, vagyis a zsűri és a nézők is engem választottak 2017 legszebb középiskolás lányának.

Mit szeretsz legjobban magadon? Van olyan testrészed, amivel elégedett vagy?

Maximálisan elégedett vagyok magammal, úgy ahogy vagyok.

Hogy telnek a napjaid?
Nyáron igyekszem minél többet pihenni, és az időmet a szeretteim körében tölteni. Évközben nagy a hajtás, sok a dolgom, alig jut időm a barátaimra.

Osztálytársak, barátnők hogyan viszonyulnak hozzád mint a legszebb Középiskolás lány ?

Úgy vélem, a számomra fontos kapcsolataimban ez nem meghatározó.

Mit tanácsolnál azoknak a lányoknak, akiknek szintén ez az álmuk, hogy szépségkirálynők legyenek?

A szépség igen szubjektív, véleményem szerint kisugárzás dolga. Azonban odafigyeléssel és kemény munkával sokat lehet fejlődni.

Csillagjegy: nyilas

Étel: szilvás gombóc

Ital: epres limonádé

Színek: napsárga és rózsaszín